piątek, 5 lutego 2010

Portfolio vol.2

Już kiedyś, na samym początku o tym pisałam, ale temat nieco się poszerzył wiec znowu o tym gdzie założyć swoje portfolio.

carbonmade

to miejsce gdzie nie ma miejsca na komentarze, wiadomości między użytkownikami i tego typu rzeczami. Tu znajdziesz tylko 'sztukę', portfolia innych i inspirujące prace. Co tydzień jakiś tam odgórny zespół wyszukuje te naprawdę wartościowe konta i je wyróżnia. To tu założyłam swoje portfolio, wieki temu, ale to bardziej z czystego przypadku, jako pierwsze mi wyskoczyło w Googlach. No i dużym plusem, ze jednak możesz zaingerować w to jak będzie wyglądało Twoje portfolio.


flickr

To taka bardziej 'galeria online', jednak można śmiało powiedzieć, ze największa. Mi się to kojarzy głównie z fotografiami. Jest darmowe, jednak są również opcje dla tych 'pro' użytkowników.


Behance network

Dobrze wszystkim znana strona pełna inspiracji, kreatywnych rozwiązań, designu, grafiki. Z pewnością nie znajdziemy tam 'słabych' prac, bo to prawdziwa śmietanka grafików. Dlaczego? Wstęp/Rejestracja, tylko dla zaproszonych.
deviantART

To największy taki portal artystów na świecie, co jest jakimś plusem, w dodatku uploady są nieograniczone. Małym minusem jest to, że zaczyna się zamieniać w miejsce gdzie chodzi bardziej o to, żeby mieć więcej komentarzy niż wartościowej pracy.digart.pl

To polski odpowiednik deviantartu, portal zrzeszający polskich artystów, fotografów ... Dość popularny, w Polsce oczywiście.


Coroflot

Jakoś bardzo popularny nie jest, ale może właśnie to jest dobre kiedy zakładasz gdzieś swoje portfolio? Minusem ejst to, ze nie ma opcji spersonalizowania swojego portfolio, wszystkie wyglądają tak samo.


Krop

To portal dla takich co chcą/mogą zapłacić $9,99 miesięcznie za utrzymanie takiego portfolia, bo wersja free pozwala na udostępnienie tylko 10 prac.Shownd


Jest powiązane z portalem Flickr. Możesz wybrać samemu to jak będzie wyglądało Twoje portfolio. Nie jest to jednak jakoś bardzo popularna strona.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz