wtorek, 19 października 2010

POWRÓT


Po prawie półrocznej przerwie wracam. Zastanawiałam się dość długo czy znajdę czas by prowadzić bloga, jednak ponad tuzin maili z zapytaniem o reaktywacje, komentarze i wiadomości na gadu-gadu upewniły mnie w przekonaniu, że nie mam wyboru.

Inną kwestią był wygląd strony. Stwierdziłam, że być może powinnam coś odświeżyć, zmienić, dodać, ale doszłam do wniosku, że zmiany nie są potrzebne. Mam nadzieję, że podzielacie moje zdanie.
Do rzeczy. Dziś skupię się na czcionkach i tapetach.
Ostatnio po raz kolejny spojrzałam na pulpit i nie mogłam nic znaleźć. Tona folderów o nazwie pulpit, do których wrzucam wszystko kiedy jest przepełniony, do tego chaotyczna tapeta nie ułatwiła mi zadania znalezienia poszukiwanych przeze mnie plików. Dlatego doszłam do wniosku, koniec z pstrokatymi tapetami. Poszukałam w internecie i zalazłam parę ciekawych linków:


 1. SIMPLE DESKTOPS- czyli jak sama nazwa wskazuje proste, kolorowe tapety, na moim pulpicie od tygodni grzeje miejsce game boy i ani mi się śni go zmieniać.
 2. The Simplest Simple Desktops

 3. Dla tych, dla których tapeta kojarzy się z pstrokatymi wzorami i kolorami: tapety projektu mae
 4. Proste, kolorowe i przyjazne dla oka, czyli tapety od Eleonory


Czcionki. Natknęłam się na wiele ciekawych czcionkowych inspiracji, niektóre znalazłam przypadkowo, a niektóre znalazłam szukając, dla potrzeb tego posta.
 1. Czcionka od Bobsmade, obie ciekawe, komiksowe i oryginalne
 2. Nastepna rzecz to gra. Gra "Cheese or Font", na którą natknełam się poszukując nowych czcionek. Cóż moge powiedzieć, oprócz tego, że jest dziwna...?
 3. Kolejna gra czcionkowa to "Deep Font Challange", w której nalezy wybrać literę napisaną podaną czcionką.
Na dziś to tyle. Niedługo nowa dawka inspiracji.

3 komentarze:

 1. No, liczę na co najmniej dwa posty w tygodniu!

  OdpowiedzUsuń
 2. Już minął tydzien gdzie post! ;>

  OdpowiedzUsuń