poniedziałek, 22 czerwca 2009

Kolor

Kolor to bardzo ważna, a nawet najważniejsza rzecz jeśli chodzi o tematykę designu. Wybierając, wymyślając, tworząc strony, prace, rysunku, grafiki, wizytówki, plakaty, loga zastanawiamy się tysiąc razy nad tym jaki powinien być. Kilka rad, artykułów stron, które pomogą nam ogarnąć wszystko z kolorem związane.

Teoria koloru i barwa- podstawa czyli widza z Wikipedii, której w tym wypadku raczej możemy zaufać.

Teraz anglojęzyczny co prawda, ale ważny tutorial, a raczej poradnik i kwestie dotyczące koloru, koła, definicji takich jak kolory ciepłe itp. Czyli aby zrozumieć kolory...

Znaczenie kolorów i odcieni.

Teraz trochę gdybania, czyli artykuł o tym 'Dlaczego wszystko jest kolorowe, Dlaczego niebo jest niebieskie, Dlaczego...?'. W sumie można przejrzeć trochę faktów, ciekawostek itp.

Artykuł długi, nudny, to fakt, dużo treści i wiadomości, jednak polecam przejrzeć żeby w ogóle tworzyć schematy, rozumieć te całe harmonie kolorów, łączenia, mieszanie, odcienie, temperatury itp. (+ kilka głupot z tej strony dotyczących barw itp)

Teraz trochę ciekawsze rzeczy odnoszące się bezpośrednio do designu, projektowania i innych.

Wstęp do teorii designu, ogólna wiedza na temat tego jak komponować kolory i o wiele więcej. Patrzeć na treść, bo przygotowanie artykułu rzeczywiście nie jest powalające.

Najpierw wymyślając, a potem tworząc logo nigdy nie wiemy jaki kolor byłby najodpowiedniejszy. Artykuł o znaczeniu kolorów w logach i nie tylko.

Artykuł jak zrozumieć kolor w designie. Do przejrzenia.

Tutorial, a raczej bardzo przydatna rzecz o odcieniach skóry, łączeniu ich, mieszaniu itp.

Znaczenie koloru w web designie.

No i na koniec porady 'Jak dobrze dobrać kolory do strony internetowej?".

Tematyka i w ogóle treść artykułów podobna, ale warto przejrzeć wszystkie.
Miłej lektury.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz